پیکر تراشی خاص هر عضو بدن.

پیکرتراشی چیست؟

 

این روش در واقع نوعی لیپوساکشن است که درآن چربی های  اضافی از بدن خارج شده یا به منطقه مورد نظر دیگری مانند باسن  انتقال داده می شود که باعث لاغرشدن و تغییر شکل بدن به فرم ساعت شنی  می شود.لیپوماتیک یا پیکرتراشی ممکن است به نظر مانند لیپوساکشن باشد اما روش مورد استفاده در پیکرتراشی برای شکستن ومکش چربی بسیار متفاوت تر از لیپوساکشن است.به همین دلیل پیکرتراشی باعث آسیب کمتری به بافت های بدن ، یکنواختی چربی در زیرپوست ،  زیبایی ظاهری پوست و ماندگاری بیشتر می شود. برای دستیابی به یک نتیجه طبیعی تر ، پیکرتراشی عمدتا با روش های دیگری مانند لیفت بدن ، افزایش یا کاهش سایز سینه ، ابدومینوپلاستی یا جراحی های پلاستیکی مشابه ترکیب می شود.لطفا به این موضوع توجه داشته باشید که عمل پیکرتراشی درمانی برای چاقی نیست زیرا تنها بر روی اصلاح فرم بدن و کاهش وزن تمرکز دارد

1.غبغب

پیکرتراشی غبغب

چه عواملی باعث ایجاد غبغب می شود؟

.ژنتیک

ژنتیک می تواند در غبغب شما نقش اساسی داشته باشد. اگر سابقه خانوادگی غبغب یا چانه هایی دارید که خاصیت انعطاف پذیری کمی دارند ، می تواند احتمال بروز آن را بیشتر کند.

.سن

با افزایش سن بدن ، پوست شما می تواند خاصیت ارتجاعی خود را از دست بدهد. این می تواند منجر به افتادگی پوست شود ، که می تواند باعث ایجاد غبغب شود.

. رژیم و وزن

افزایش وزن همیشه منجر به ایجاد غبغب نمی شود ، اما می تواند در ایجاد چربی موثر باشد. اگر رژیم غذایی با کالری بالا ، غذاهای فرآوری شده و چربی های ناسالم دارید ، می تواند منجر به غبغب شود.

 پیکرتراشی غبغب

.بد نشستن و ایستادن

آیا می دانستید حالت بد ایستادن و نشستن شما می تواند به ایجاد غبغب کمک کند؟

وضعیت بد قرارگیری بدن شما می تواند عضلات اطراف گردن و چانه را ضعیف کند،همان اثری که پیر شدن دارد.

1.پیکرتراشی سرد((coolsculpting CoolSculpting از قدرت فن آوری خنک کننده برای هدف قرار دادن و از بین بردن چربی استفاده می کند. از یک اپلیکاتور برای یخ زدن بی خطر و بدون درد سلول های چربی استفاده می شود و طی چند هفته ، 25٪ از این سلولهای چربی می میرند و به طور طبیعی از بدن شما دفع می شوند. آنها اخیراً یک اپلیکاتور کوچک CoolSculpting برای درمان غبغب راه اندازی کرده اند! اما این روش در کشور به صورت خیلی محدود انجام می شود وتاثیر چندانی ندارد. Kybella . 2  : دارویی با نسخه است که برای بهبود ظاهر غبغب استفاده می شود. در هر بار درمان ، یک متخصص آموزش دیده Kybella ، بسته به میزان چربی و نتیجه دلخواه شما ، چندین آمپول کوچک زیر چانه به شما می دهد. کایبلا سلول های چربی را از بین می برد ، بنابراین پس از رسیدن به ظاهر مورد نظر خود ، دیگر احتیاجی به درمان نیستباید به این نکته توجه داشته باشید که به دلیل موجود نبودن این دارو  در ایران این روش در مرکز ما انجام نمیگیرد.   3.جراحی غبغبیکی از روش های بسیار کاربردی و نتیجه بخش می باشد.اگر غبغب دارید و به دنبال خلاص شدن از شر آن هستید، یک جراح پلاستیک ممکن است لیپوساکشن گردن ،جراحی لیفت گردن یا ترکیبی از هر دو را توصیه کند.با استفاده از این روش می توانید چربی اضافی را از بین ببرید و پوست گردن شما سفت خواهد شد ویک چانه و گردن خوش فرم تر ایجاد می شود. در پایین توضیحات تکمیلی و کاملتری درباره جراحی غبغب داده ایم. 

 

2. بازوها  
 پیکرتراشی بازو

نوسان وزن ، افزایش سن ، و یا حتی عوامل ارثی می تواند باعث افتادگی و ظاهر چین خورده پوست بازو شود . ورزش می تواند موجب افزایش قدرت و بهبود تون پایه عضلات بازو شود ولی نمی تواند پوست اضافه که قابلیت ارتجاعی خود را از دست داده جمع کند یا بافت زمینه ضعیف و تجمع موضعی پربی را برطرف کند . 


اگر قسمت پائین بازوی شما به علت پوست اضافی یا چربی افتادگی دارد و شل و چروکیده به نظر می آید ، لیفتینگ بازو می تواند برای شما مناسب باشد .

پیکرتراشی بازو

عمل لیفت بازو

پوست اضافی و چربی های بین زیربغل تا آرنج را کاهش می دهد

شکل بازو را به واسطه صاف شدن پوست و چروک ها تغییر می دهد

منجر به ظاهری باقوام و مناسب خواهد شد .

 

3. شکم و پهلو:

پیکرتراشی شکم و پهلو

پیکرتراشی شکم و پهلو

عمل پیکرتراشی شکم و پهلو امروزه به یکی از پرطرفدارترین جراحی های زیبایی تبدیل شده است. چاقی و چربی ذخیره شده در قسمت شکم و پهلو یکی از ناراحت کننده ترین مشکلات و یکی از موثر ترین عوامل در کاهش زیبایی بدن است. شکم و پهلو به دلیل استعداد در ذخیره چربی دچار تجمع لایه های چربی موضعی شده و فرد را با مشکلات روبرو می کند. اولین قدم مورد نیاز برای داشتن شکم و پهلوی ایده آل، انجام ورزش مداوم و رژیم غذایی متعادل است. هرچند برخی افراد ممکن است به دلیل مسائل مختلف و یا برخی محدودیت های فیزیکی و بدنی امکان انجام این کار را نداشته باشند. در چنین حالتی بهترین انتخاب، پیکرتراشی پهلو و شکم است. بهترین راه برای خارج کردن چربی های موضعی و مقاوم ناحیه شکم و پهلو و رسیدن به ظاهر عضلانی و مد نظر، انجام عمل پیکرتراشی در این ناحیه است.

4. ران ها:

پیکرتراشی ران

ران یکی از اعضایی است که احتمال جمع شدن چربی در آن بالاست. معمولاً خانم ها بیشتر از آقایان دچار انباشت چربی در ران می شوند. در برخی موارد ممکن است چربی ها در قسمت ران و زانو جمع شوند. پیکرتراشی ران از روش هایی است که چربی های این قسمت را به سهولت از بین می برد. البته پیکر تراشی رانها تنها یک روش نبوده و دارای شاخه های زیادی است. در واقع عمل پیکرتراشی ران شامل تمام روش ‌های جراحی می باشد که با انجام آنها حجم ران ها کاهش می یابد  می توان گفت در تمام موارد فرد در هر دو ران دچار افزایش وزن بوده و لازم است عمل را در هر دو پا انجام دهد. این عمل باید با دقت بالایی انجام شود تا پس از انجام آن تقارن در پا ها برقرار باشد. هزینه جراحی پیکرتراشی رانها در وهلۀ اول به روش انجام عمل بستگی دارد. هر کدام از روش های پیکرتراشی را نیز پروسه خاص خود را داشته و به روش مربوط به خود انجام می ‌شود.

5. باسن:

پیکرتراشی باسن

پیکرتراشی باسن

یکی از مناطقی که چربی می تواند به راحتی در آن تجمع کند باسن است. پیکرتراشی باسن به منظور کاهش حجم چربی های اضافی در باسن انجام می شود.

با توجه به آناتومی که این ناحیه دارا است، به راحتی می توانید عمل پیکرتراشی باسن را انجام دهید بدون اینکه دچار درد و یا کبودی در این نواحی از اندام های خود شوید. می دانیم که لیپوماتیک به روشی گفته می شود که به خروج چربی ها از اندام های مشخصی از بدن می انجامد که با ورزش و سایر روش های دیگر از بین نمی روند.


با توجه به اینکه لیپوماتیک عملیست که می تواند چربی های اضافی بدن افراد را از بین ببرد، به همین دلیل افراد باید دارای وزنی متعادل و بدون تغییر باشند. در صورتی که با انجام روشهای مختلف کاهش وزن، به وزنی ایده آل رسیده اید ولی تجمع چربی در برخی از اندامها به خصوص باسن شما در همان حالت خود باقی مانده است می توانید یکی از کاندیدای انجام لیپوماتیک باشید.