ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی

آیا زمان نشستن شکم خوش فرم و دلخواهی ندارید ؟ با شکمی که  لایه لایه نمایان می شود چه کنیم؟

اگر شکم شما بیش ازحد لایه لایه است یا چربی اضافه دارید که به رژیم غذایی یا ورزش پاسخ نمی دهد،می توانید با استفاده از جراحی ابدومینوپلاستی به شکل دلخواه خود برسید.

ابدومینوپلاستی با برداشتن چربی و پوست اضافی و سفت شدن عضلات دیواره شکم، شکمی صاف به شما می دهد.

ابدومینوپلاستی  همان لیپوماتیک یا پیکرتراشی  نیست ! اما گاهی اوقات ممکن است لازم باشد لیپوماتیک  را همراه ابدومینوپلاستی انجام دهید. ابدومینوپلاستی یک عمل جراحی بزرگ می باشد،بنابراین اگر تصمیم به انجام ابدومینوپلاستی دارید، باید قبل از آن اطلاعات و آگاهی لازم را کسب کنید.

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای ابدومینوپلاستی می باشند؟

ابدومینوپلاستی

·         ابدومینوپلاستی برای آقایان یا خانم هایی که از سلامتی جسمانی خوبی برخوردار هستند،مناسب می باشد.

·         خانم هایی که چندین بارداری داشته اند،ممکن است این روش برای سفت شدن پوست مفید باشد.

·         ابدومینوپلاستی همچنین برای خانم ها و آقایانی که زمانی چاق بوده اند ولی هنوز چربی های اضافی یا شلی پوست در اطراف شکم وجود دارد،گزینه مناسبی می باشد.

چه کسانی نباید ابدومینوپلاستی را انجام بدهند؟

اگر خانم هستید که قصد باردار شدن دارید، باید ابدومینوپلاستی را به تاخیر بیندازید و باردار شوید.باید این مورد هم در نظر گرفت که با ابدومینوپلاستی عضلات عمودی شما سفت شده و بارداری های آینده می تواند آن عضلات را از هم جدا کند.

اگر قصد کاهش وزن دارید، ابدومینوپلاستی برای شما مناسب نیست.بعد از امتحان گزینه های دیگر از جمله ورزش،رژیم غذایی مناسب و... ابدومینوپلاستی باید آخرین گزینه باشد. نباید از آن به عنوان گزینه ای برای کاهش وزن استفاده کرد.

همچنین باید به دنبال از بین بردن جای زخم هم باشید. قبل از جراحی باید در مورد همه موارد از جمله طول جای زخم، روش های از بین بردن آن با پزشک خود مشورت کنید.

اقدامات قبل از جراحی

         اولین قدم انتخاب یک جراح مناسب و با تجربه می باشد. بعد تعیین یک جلسه برای مشاوره می باشد.در آن جلسه ، در مورد اهداف خود و کسب اطلاعات بیشتر و برطرف نمودن سوالات شما صحبت خواهد شد

به طورکلی درمورد گزینه های زیر صحبت خواهد شد:

ابدومینوپلاستی کامل:جراح شکم شما را از پهلو تا پهلو دیگر به طورکامل برش زده ، پوست را به پایین می کشد و قسمت اضافی را برش می زند. در این عمل نیاز است که جراح سوراخی روی پوست شما ایجاد کند و ناف جدیدی برای شما شکل می گیرد.

ابدومینوپلاستی

ابدومنوپلاستی جزئی: اگر شما دارای چاقی مفرط نباشید و پوست کشسان و جوانی داشته باشید، معمولا پزشک معالج محل ناف شما را تغییر نمی دهد. وباتوجه به مورد شما جراحی ممکن است فقط طی ۲ساعت زمان ببرد

ابدومینوپلاستی

·         اگر سیگار میکشید، پزشک از شما می خواهد که حداقل تا دو هفته بعد از جراحی سیگار نکشید.کاهش مصرف سیگار کافی نیست.باید بتوانید کاملا سیگار را کنار بگذارید، زیرا سیگار کشیدن احتمال بروز عوارض را افزایش می دهد و روند بهبودی را کند می کند.

·         قبل از جراحی رژیم شدید را امتحان نکنید. وعده های غذایی متعادل و کامل بخورید. یک رژیم غذایی سالم ممکن است به بهبودی بهتر شما کمک کند.

·         در مورد هر آنچه مصرف می کنید از جمله داروهای تجویز شده ، داروهای گیاهی و سایر مکمل ها به پزشک خود بگویید. جراح ممکن است به شما دستور دهد برخی از داروها را قبل و بعد از جراحی متوقف کنید.

·         قبل از جراحی ، خانه خود را آماده کنید. شما نیاز دارید:

 بسته های یخ

لباسی گشاد و راحت که بسیار راحت پوشیده می شود

ژله نفتی

سر دوش دستی و صندلی حمام

شما همچنین به شخصی احتیاج دارید که بعد از جراحی ابدومینوپلاستی شما را به خانه برساند. اگر تنها زندگی می کنید ، می خواهید کسی حداقل شب اول با شما بماند. برای آن برنامه ریزی کنید.

ابدومینوپلاستی چگونه انجام می شود؟

ابدومینوپلاستی

این جراحی ممکن است بین یک تا پنج ساعت طول بکشد. بسته به نوع مورد ، ممکن است لازم باشد یک شب در بیمارستان بمانید.

شما بیهوشی عمومی خواهید داشت ، که باعث می شود در حین عمل "بخوابید".

عوارض احتمالی ابدومینوپلاستی

در روزهای بعد از جراحی درد و تورم خواهید داشت. پزشک داروی ضد درد را برای شما تجویز می کند و به شما می گوید که چگونه می توانید به بهترین وجه درد را کنترل کنید. ممکن است چندین هفته یا چند ماه درد داشته باشید.

در این مدت ممکن است احساس بی حسی ، کبودی و خستگی هم داشته باشید.

مانند هر عمل جراحی ، خطرات آن نیز وجود دارد. گرچه نادر است ، اما عوارض می تواند شامل عفونت ، خونریزی زیر فلپ پوست یا لخته شدن خون باشد. اگر گردش خون ضعیف ، دیابت یا بیماری قلبی ، ریوی یا کبدی داشته باشید ، ممکن است بیشتر دچار عوارض شوید.

شما ممکن است بهبود ناکافی را تجربه کنید ، که می تواند باعث ایجاد زخم یا از بین رفتن قابل توجهی از پوست شود. در صورت عدم بهبودی ، ممکن است نیاز به جراحی دوم داشته باشید.

 

ابدومینوپلاستی ممکن است جای زخم ایجاد می کند. اگرچه ممکن است کمی کمرنگ شوند ، اما هرگز به طور کامل از بین نمی روند. جراح شما احتمالا کرم ها یا پمادهای خاصی را برای استفاده از زخم بعد از بهبودی کامل توصیه کند.

ابدومینوپلاستی

مراقبت از خود بعد از جراحی ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی جزئی یا کامل داشته باشید فرقی نمی کند ، ناحیه ای که جراحی شده است بخیه زده و پانسمان می شود. رعایت کلیه دستورات جراح در مورد نحوه مراقبت از باند در روزهای بعد از عمل بسیار مهم است. بانداژ مورد استفاده یک نوار محکم و الاستیک است که باعث بهبودی مناسب می شود. جراح همچنین به شما راهنمایی می کند که چگونه می توانید در حالت نشسته یا دراز کشیده بهترین وضعیت را برای تسکین درد ایجاد کنید.

حداقل شش هفته باید فعالیت شدید را محدود کنید. برای اطمینان از بهبودی مناسب ممکن است لازم باشد تا یک ماه از کار خود مرخصی بگیرید. پزشک شما  به طور دقیق تر در مورد کارهایی که باید انجام دهید یا انجام ندهید به شما مشاوره می دهد.

نتایج ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی

با از بین بردن پوست و چربی اضافی و تقویت دیواره شکم ، این عمل می تواند ظاهر شکیل و باریک تری به شکم شما بدهد.

اگر وزن ثابتی داشته باشید ، نتایج ابدومینوپلاستی طولانی مدت است.

 

 

 

ابدومینوپلاستی
اگر شکم شما بیش ازحد لایه لایه است یا چربی اضا...
پیکرتراشی : نمونه کارهای پیکرت ...
هرآنچه باید درباره پیکرتراشی بدن بدانید
پروتز لب
لب ها ویژگی اصلی صورت هستند و می توانند نشانه ز...
ماموپلاستی
ماموپلاستی به معنای بزرگ یا کوچک کردن سینه به ا...
چگونه سالم لاغر شوید و وزن کم ...
در این مقاله انواع روش های لاغری را برسی میکنیم...