چگونه سالم لاغر شوید و وزن کم کنید

 

 

 لاغری

 

لاغری و کاهش وزن با ورزش

ورزش یک روش سالم و تضمینی برای لاغری و تناسب اندام می‌باشد، افرادی که ورزش می‌کنند علاوه بر حفظ سلامت جسمی، به تناسب اندام نیز می‌رسند، هر چقدر که ورزش به صورت پیوسته انجام گیرد، به همان اندازه نتیجه و بازده بیشتری دارد. در حالت کلی لاغری با ورزش اصول خاص خودش را دارد و باید نکاتی را برای لاغری با ورزش در نظر داشته باشید این نکات عبارت‌اند از:

تمرینات ورزشی را به صورت منظم انجام دهید

کاهش وزن با ورزش، در بلندمدت انجام می‌گیرد، پس اگر هدف واقعی شما تناسب اندام و لاغری دائمی است باید برنامه‌ی منظمی برای تمرینات ورزشی داشته باشید و به هیچ دلیلی تمرینات ورزشی خود را قطع نکنید. حتی بهتر است در طول روز تایم مخصوصی را برای ورزش کردن اختصاص دهید و همین روال را ادامه دهید.

پیاده‌روی، انجام کارهای منزل و ... نیز جزو تمرینات ورزشی هستند و شما را در رسیدن به تناسب اندام یاری خواهند نمود. اگر روزی نتوانستید تمرینات خاص ورزشی را انجام دهید، کارهای روزانه را سریع‌تر انجام دهید و تایم پیاده‌روی خود را افزایش دهید.

 

 

 

از ورزش‌های هوازی غافل نشوید

اگر علاقه دارید که خیلی سریع لاغر شوید و به بازگشت وزنتان اهمیتی نمی‌دهید، ورزش‌های هوازی سنگین را به شما توصیه می‌کنیم. با یک دوره ورزش‌های هوازی سنگین، وزنتان به صورت چشمگیری کاهش پیدا کرد ولی احتمال بازگشت به وزنتان خیلی زیاد است. این مراحل را بهتر است با یک مربی بدنسازی بگذرانید تا با روش صحیح، لاغر شده و وزن کم کنید.

 

توانایی جسمی خود را برای انتخاب هر ورزش در نظر بگیرید

انجام برخی از تمرین‌های ورزشی برای بدن ما سخت است و یا حتی بدنمان کشش آن ورزش را ندارد، بهتر است واقع‌بین باشیم و در هر ورزشی توانایی جسمی خود را واقع‌بینانه بسنجیم و سپس شروع به انجام آن ورزش کنیم.

 

 

 لیپوماتیک

بلند کردن وزنه

با کاهش مصرف کربوهیدرات و مصرف چربی های سالم برای لاغری سریع ، ورزش کردن ضرورت پیدا نمی کند، اما به هرحال توصیه می شود. در لاغری سریع با ورزش بهترین اقدام این است که 3 تا 4 بار در هفته به باشگاه بروید، خود را گرم کنید و وزنه بلند کنید.
اگر بار اولی است که به باشگاه می روید، حتما در مورد چگونگی بلند کردن وزنه با مربی مشورت کنید. با وزنه برداشتن کالری زیادی می سوزانید و از کاهش سوخت و ساز بدن پیشگیری می شود. دقت داشته باشید که کاهش سوخت و ساز بدن مهم ترین عارضه جانبی لاغری سریع است.
بررسی ها نشان داده اند که با کاهش چربی بدن می توانید تا حدی عضله سازی هم داشته باشید.
اگر بلند کردن وزنه گزینه خوبی برای شما نیست، انجام برخی تمرینات هوازی، مانند پیاده روی، دویدن، دوچرخه سواری یا شنا موثر خواهند بود.
در هفته یک بار به خود استراحت بدهید و در آن روز اجازه مصرف کربوهیدرات های مورد علاقه تان را به خود بدهید. اغلب افراد آخر هفته را به خود استراحت می دهند.

 

در مصرف کربوهیدرات ها دقت کنید

متداول ترین اشتباه زمانی که رژیم کم کربو هیدرات را آغاز می کنید:کاهش مصرف کربوهیدرات در حالی که هنوز از چربی می ترسید.کربوهیدرات ها و چربی دو منبع اصلی انرژی بدن هستند و حداقل به یکی از آن ها نیاز دارد.

کربوهیدرات کم و چربی کم = گرسنگی

اجتناب از کربوهیدرات وچربی هر دو منجر به گرسنگی و خستگی می شود. دیر یا زود افراد نمی توانند تحمل کنند و تسلیم می شوند. راه حل این است که چربی طبیعی بیشتری بخورید تا زمانی که احساس رضایت کنید. برای مثال:

   4 

 

همیشه به اندازه کافی غذا بخورید تا احساس رضایت کنید، به خصوص در ابتدای فرآیند کاهش وزن. انجام این کار در رژیم غذایی کم کربوهیدرات به این معنی است که چربی که می خورید به عنوان سوخت بدن سوزانده خواهد شد چون میزان چربی بدن و هورمون انسولین کاهش خواهد یافت. وزن اضافی خود را بدون گرسنگی از دست خواهید داد.

آیا هنوز از چربی اشباع شده می ترسید؟ ترس از چربی اشباع شده براساس نظریه های منسوخ است که توسط علم مدرن اشتباه ثابت شده اند. کره غذای خوبی است. با این حال، خوردن بیشتر چربی اشباع نشده (به عنوان مثال روغن زیتون، آووکادو، ماهی چرب)اگر ترجیح می دهید، خوب است خوردن زمانی که گرسنه هستید، به چیز دیگری دلالت دارد:اگر گرسنه نیستید احتمالا هنوز نیازی به خوردن ندارید. اما هر موقع احساس گرسنگی کردید غذا بخورید.

 

5

از خوردن میوه های پرقند پرهیز کنید

این توصیه بحث برانگیز است چون میوه ها در حال حاضر دارای وضعیت سلامتی تقریبا جادویی هستند. ممکن است مردم فکر کنند همه ی میوه ها مقوی هستند اما متاسفانه همیشه اینطور نیست و برخی میوه ها حاوی مقدار زیادی شکر است حدود 10 درصد وزن (بقیه بیشتر آب است).

 

6

پنج وعده میوه در روز معادل مقدار قند در 16 اونس نوشابه (500 میلی لیتر)است. برخلاف آنچه بسیاری از مردم بر این باورند که قند بیشتر یا کم تر است (حدود 50 % گلوکز، 50 % فروکتوز).قند میوه ها می تواند سوختن چربی را کاهش دهد. این می تواند گرسنگی را افزایش دهد و کاهش وزن را کند کند. برای بهترین نتیجه، ازخوردن میوه اجتناب کرده و یا گاهی از آن لذت ببرید.

از نوشیدنی های صنعتی و الکی پرهیز کنید

نوشیدنی های صنعتی و الکلی حاوی کربوهیدرات است که به سرعت هضم می شود که سوزاندن چربی را کاهش می دهد.

 

 از شیرین کننده های مصنوعی پرهیز کنید.

بسیاری از مردم قند را با شیرین کننده های مصنوعی جایگزین می کنند بر این باورند که این کار کالری را کاهش می دهد و باعث کاهش وزن می شود. منطقی به نظر می رسد. با این حال، مطالعات متعددی نتوانسته اند اثر مثبت بر کاهش وزن را با مصرف مصنوعی به جای شکر ساده نشان دهند.

در عوض، مطابق با مطالعات علمی، شیرین کننده های مصنوعی می توانند اشتها را افزایش دهند و میل را برای غذای شیرین حفط کند. و یک مطالعه مستقل اخیر نشان داد که با جایگزین کردن آب بجای شیرین کننده ها به زنان کمک می کند وزن را کاهش دهند:

این می تواند به این دلیل باشد که بدن ترشح انسولین را در پیش بینی افزایش قند خون افزایش می دهد. وقتی این اتفاق نمی افتد، کاهش قند خون و گرسنگی افزایش می یابد. این که آیا این زنجیره اتفاقات به طور منظم اتفاق می افتد، تا حدودی نامشخص است..علاوه بر این، شیرین کننده های مصنوعی می توانند اعتیاد به شیرینی را حفظ کنند و تمایل برای خوردن میان وعده ایجاد کند.

 ویتامین مکمل و مواد معدنی

بدن به مقدار مشخصی از ویتامین و مواد معدنی ضروری برای عملکرد مناسب نیاز دارد. چه اتفاقی می افتد وقتی که به اندازه کافی از آن ها استفاده نمی کنید؟ چه اتفاقی می افتد وقتی غذای کمی می خورید و یا وقتی غذایی که می خورید به اندازه کافی مغذی نیست؟ از سوی دیگر، دسترسی قابل اعتماد به ویتامین و مواد معدنی ممکن است به معنای کاهش سطح گرسنگی و کاهش اشتها و در نتیجه ترویج کاهش وزن باشد.

ویتامین D

کمبود ویتامین د ، ویتامین د می تواند چربی بدن را کاهش دهد.

درنتیجه
مواد مغذی خوب، غذای خوب، اساس کاهش وزن است. اما تامین مقدار کافی ویتامین د از طریق غذا دشوار است . در مورد کمبود نور خورشید (مانند در ماه های تاریک پاییز و زمستان)، عاقلانه است که به دلایل پزشکی چندگانه، و شاید هم برای وزن تان، از مکمل آن استفاده کنید.اگر اضافه وزن دارید و کاملا مطمئن نیستید که رژیم غذایی شما به اندازه کافی مواد مغذی را تامین می کند، از قرص استفاده کنید.

قرص کاهش وزن

مثل یک رویا به نظر می رسد. قرص بخورید و به راحتی وزن اضافی خود را کاهش دهید. به همین دلیل است که قرص های کاهش وزن یک صنعت میلیارد دلاری است.پس آن ها کار می کنند؟ بله. اما آن ها خیلی موثر نیستند.داروهای بسیار زیادی وجود دارند که منجر به کاهش وزن کم (چند پوند به طور متوسط)می شوند اما هزینه و اثرات جانبی قابل توجهی دارد. به نظر من فقط یک دارو وجود دارد که ممکن است بخواهید از آن استفاده کنید.

 

7

مکمل های بدون تجویز

هر گونه مکمل های بدون تجویز برای فروش خطرناک یا غیر قانونی (مانند استروئید)احتمالا اثر ناچیزی بر وزن دارند.

برای لاغری و کاهش وزن از آب کمک بگیرید

نوشیدن یک لیوان آب آن هم قبل از خوردن یک وعده غذایی می تواند در مصرف کالری کمتر بسیار موثر باشد. بعضی اوقات احساس تشنگی با گرسنگی اشتباه تصور می شود. بنابراین اگر قبل از غذا خوردن آب بنوشید احساس گرسنگی کمتری می کنید و در نتیجه کمتر هم می خورید.

 

معمولا مصرف انواع چای های گیاهی ( بدون شکر) و آب های طعم دار شده از جمله گزینه های مناسب برای بیشتر مصرف کردن مایعات به ویژه آب هستند       

 

8                                                               

 

در طول روز میان وعده بخورید

یکی از توصیه های مهم و موثر متخصصان لاغری این است که میان وعده ها را محدود کنید تا راحت تر لاغر شوید ،بیشتر افرادی که در طول روز 4 تا 5 وعده غذایی کوچک یا همان میان وعده، مصرف می کنند کمتر احساس گرسنگی کرده و خیلی راحت تر وزن خود را کنترل می کنند.

 

9

در خوردن اسنک های شبانه زیاده روی نکنید

سعی کنید خوردن اسنک های بعد از شام را برای خود ممنوع کنید و یا از اسنک هایی استفاده کنید که کم کالری باشند. مثل:نصف فنجان بستنی کم چرب و یا خوردن مقداری شیرینی که تنها 100 کالری داشته باشد.

 

 

پیکرتراشی

پیکرتراشی : افراد زیادی برای کم کردن وزن خود حاضرهستند انواع روش لاغری را امتحان کنند و حتی حاضراند عوارض آن را به جان بخرند .

امروزه عمل های نوین زیادی برای دستیابی به اندام زیبا انجام می شود .

رسیدن به اندام ایده آل و استفاده از لباس های مورد علاقه ، آرزوی تمام افرادی است که دچار چاقی یا چربی بیش از اندازه هستند .

انباشته شدن چربی در بدن می تواند دلایل مختلفی داشته باشد ولی بارزترین دلیل آن ، عدم تحرک کافی و استفاده از غذاهای چرب می باشد .

پر خوری و ورزش نکردن در کوتاه ترین زمان ممکن باعث می شود تا فرد دچار افزایش چربی شود .

افزایش چربی بدن باعث می شود تا فرد دچار چاقی و عدم تناسب اندام شود.

عدم تناسب بدن و چاقی منجربه کاهش اعتماد به نفس و کاهش جذابیت اندام فرد می شود .

پیکر تراشی یکی از روش هایی است که در زمانی کوتاه منجربه از بین رفتن چربی های بدن می شود .

برخی از روش های پیکرتراشی ، تهاجمی هستند و برخی از روش ها کم تهاجمی هستند .

10

 

کاندیدای مناسب پیکرتراشی

افرادی که از تناسب اندام خود راضی نبوده و با پیکرتراشی به دنبال حذف بافت های چربی انباشته شده در مناطق مختلف بدن همچون بازو، ران ها و غیره هستند باید شرایط زیر را داشته باشند تا بتوانند برای انجام این روش اقدام کنند:

 

افرادی که به استعمال دخانیات و مصرف مشروبات الکلی اعتیاد ندارند

سیگار کشیدن، استعمال دخانیات، استنشاق دود و مصرف نوشیدنی هایی که دارای الکل هستند از میزان اکسیژن خون کم کرده و در روند بهبودی فرد اختلال ایجاد می کنند بنابراین افرادی که به این مواد اعتیاد نداشته یا می توانند به مدت 2 هفته پیش و پس از این روش از مصرف آن ها دست بکشند بهترین کاندیدا برای پیکرتراشی می باشند

خانم هایی که باردار نیستند

خانم هایی که در دوره بارداری قرار دارند نه تنها باید از انجام پیکرتراشی پرهیز کرده بلکه باید از انجام هر جراحی و روشی که ضرورتی به انجام هرچه سریع تر آن وجود ندارد خودداری کرده و به این ترتیب به محافظت از خود و جنین شان بپردازند.

اشخاصی که می توانند توقعات خود را به طور واضح بیان کنند

یکی از فاکتورهایی که در حاصل شدن بهترین نتایج از پیکرتراشی موثر می باشد این است که فرد بتواند توقعاتی که از این روش دارد را به طور دقیق و شفاف با پزشک خود در میان بگذارد.

افرادی که از پیکرتراشی انتظارات واقع بینانه دارند

برخی از افراد کمال طلب بوده و تحمل کوچکترین نقصی را نداشته و از پزشک خود انتظار معجزه دارند، این افراد باید بدانند جراح هرچه مجرب و ماهر هم که باشد تا یک حدی امکان مانور داشته و نمی تواند همه توقعات شما را برآورده کند.

افرادی که به مشکلات روحی دچار نیستند

برخی از افراد برای انجام پیکرتراشی اقدام می کنند چون به افسردگی مبتلا بوده و گمان می کنند که انجام این روش، به بهتر شدن وضعیت آن ها کمک می کند؛ بدیهی است که انجام پيکرتراشي با این هدف کاملاً اشتباه بوده و حتی امکان وخیم شدن اوضاع روحی به دلیل استرس نیز وجود دارد.

همچنین افرادی که به وسواس دچار بوده و مدام در حال بررسی تقارن اجزای بدن خود هستند و افرادی که ایرادای ندارند ولی به دلیل ابتلا به اختلال خود بد شکل پنداری از بدن شان ایراد می گیرند برای انجام این روش مناسب نیستند. 

اشخاصی که به بیماری های مزمن ابتلا ندارن

مبتلا بودن به برخی بیماری ها در گذشته یا حال ممکن است حین انجام روش پیکرتراشی مشکل ساز شده و سلامت فرد را به خطر بیاندازد.

 

 

انواع پیکرتراشی

  1. پيكرتراشي با ليپوماتيك
  2. پيكرتراشي با ليپوليز
  3. پيكرتراشي با اولتراسونيك
  4. پيكرتراشي با ليپوست
  5. پيكرتراشي با ليپوساكشن

 هرکدام از روش های پیکرتراشی مزایای خاص خود را دارند و برای حجم خاصی از چربی ها مناسب هستند

به همین دلیل برای تعیین روش مناسب بهتر است که فرد توسط جراح پیکرتراش معاینه شود و سپس باتوجه به حجم چربی یه روش مناسب انتخاب شود.

12 

 

نحوه ی انجام لیپوماتیک

معمولا برای انجام لیپوماتیک نیاز به بیهوشی عمومی نمی باشد و تخلیه ی چربی از طریق لیپوماتیک تحت بی حسی موضعی و در یک جلسه انجام می شود.

تغییر سبک زندگی و ورزش کردن از جمله موارد حائز اهمیت و تاثیر گذاری هستند که می توانند نتایج حاصل از لیپوماتیک را تقویت بخشند.

جراح نقاطی که دارای چربی های موضعی می باشند را علامت می گذارد و با استفاده از دستگاه لیپوماتیک به تخلیه چربی های مازاد می پردازد.

افتادگی پوست بعد از لیپوماتیک

افتادگی پوست جزء دغدغه های فردی که تصمیم به انجام لیپوماتیک دارد، می باشد. لازم به ذکر است اگر فرد قبل از انجام لیپوماتیک، افتادگی پوست داشته باشد، نیاز است از تکنیک های مکملی نظیر لیفت پوست به منظور تقویت نتیجه ی حاصل از لیپوماتیک بهره گرفت.

اما اگر فرد دچار افتادگی پوست نباشد، امواج اولتراسوند در لیپوماتیک، سبب تحریک فیبرهای کلاژن و سلول های فیبروبلاست پوستی (که در اصطلاح داربست های پوستی نامیده می شوند و نقش موثری در استحکام و پایداری پوست دارند) می شود که این امر باعث سفتی پوست بعد از لیپوماتیک می شود.

13

 

پیکر تراشی لیپوماتیک و مزایای آن:

- یکپارچگی چربی زیر پوست و مانند دیگر دستگاه های مکش، چربی را زیر پوست برنمی دارد.

- به دست آمدن فرم درست بدن در این جراحی بسیار کوتاه است و 2 هفته طول می کشد.

- جمع شدن پوست و شکل دادن پوست بهتر از عمل جراحی است.

- در این جراحی بی حسی موضعی استفاده می شود.

- تورم و ترشحات در این جراحی بسیار پایین است.

- احتمال عفونت بسیار کم است.

- امبولیسم چربی بسیار پایین است و تاکنون هیچ پرونده ای گزارش نشده است.

- لازم نیست فرد در بیمارستان بستری شود و بعد از درمان مرخص می شود.

- خستگی و آسیب جسمی در این جراحی کم تر از سایر جراحی های دیگری است.

- امن، موثر و آسان است.

- اگر کانولا هیچ بافت چربی را نبیند، سیستم امنیتی فعال اجازه توقف فوری را می دهد.

- درد کم یا بدون درد

- امکان انقباض عالی پوست وجود دارد

- بهبود سریع

- ارزان تر

پیکر تراشی لیپوماتیک و پیچیدگی های آن (عوارض احتمالی)

پزشک شما باید زمانی را صرف درمان کند چون این دستگاه براساس ارتعاشات کار می کند و ممکن است در نتیجه نهایی دچار خستگی و دچار اشتباه شود:

- ارتعاشات شدید منجر به آسیب بیمار و پزشک می شود.

- در مناطق وسیعی موجود است.

- در ران، دست و شکم نیز می تواند استفاده شود.

- التهاب

- بی هوشی موضعی ناحیه درمان شده

- عفونت که کمیاب است

- مشکلات کلیوی یا قلبی :چون مایعات تزریق می شوند و یا فرد بی هوش می شود، تغییر در سطح مایع بدن ممکن است موجب مشکلات کلیوی یا قلبی منجر شود.

- واکنش آلرژیک

- سوختگی های پوست

- بخیه

- خارش

- افزایش دمای بدن

- تهوع

احساس ضعف و گیجی

- ترومبوفلبیت:یک لخته خونی که به صورت رگ شکل می گیرد و باعث التهاب و عوارض بیشتر می شود.

- بی نظمی محیط:اگر الاستسیته پوست ضعیف باشد، اگر التیام زخم به روش غیر معمول خوب شود، یا اگر برداشتن چربی غیر یکنواخت باشد، پوست ممکن است پژمرده، موجدار و یا ناهموار به نظر برسد.

- امبولیسم ریوی:چربی به رگ های خونی وارد می شود و به ریه ها می رود و گردش خون را مسدود می کند، این می تواند تهدید کننده زندگی باشد.

- ادم ریوی:گاهی وقتی که مایع به بدن تزریق می شود، در ریه ها جمع می شود.

- واکنش آلرژیکی:بیمار ممکن است نسبت به داروها و مواد مورد استفاده در طی جراحی حساسیت داشته باشد.

- سوختگی های پوستی:حرکت کانولا ممکن است باعث سوختگی های ناشی از اصطکاک به روی پوست و یا اعصاب شود.

کسانی که از نتایج راضی هستند تمایل دارند کسانی باشند که به دقت مزایا و معایب را پیشاپیش در نظر می گیرند، کسانی که می خواهند این کار را انجام دهند باید انتظار آنچه انجام می دهند را داشته باشند، اینکه چه کسی یک جراح واجد شرایط است و فردی باتجربه را انتخاب کنند و با او باید درباره جزئیات به دقت صحبت کنند.

 

 14

مناطق مورد انتظار برای پیکر تراشی لیپوماتیک به شرح زیر هستند:

- شکم

- کمر

- باسن

- سینه

- زانوهای داخلی

- پهلوها

- غبغب و ناحیه زیر چانه

- ران، هم داخلی و هم خارجی

- بازو ها

 

 15

تفاوت دستگاه پیکر تراشی لیپوماتیک با دستگاه های لیپوساکشن

تفاوت عمده ی دستگاه پیکر تراشی با سایر دستگاه های لیپوساکشن در این است که میله دستگاه علاوه بر حرکت رفت و برگشتی دارای حرکات دورانی و لرزشی است. همچنین در این روش احتمال آسیب به بافت ها بسیار کمتر است بنابراین از اطمینان بیشتری برخوردار است.

مزایای پیکرتراشی به نسبت لیپوساکشن

در روش پیکرتراشی شکم، لایه چربی زیر پوست در مقایسه با روش لیپوساکشن یک‌نواختی بیشتری دارد و شاهد باقی‌مانده چربی‌ای نیستیم که در روش لیپوساکشن به‌ صورت گلوله‌ ای زیر پوست مانده‌ اند.

در مقایسه با روش لیپوساکشن که گاهی لازم بود، بیمار تا ۱۸۰ روز از گن استفاده کند، در این روش، بیمار باید حدود ۲ هفته از گن استفاده کند. گاهی‌اوقات این زمان تا ۴ هفته بسته به سن و شرایط بیمار، افزایش می‌یابد. استفاده از گن به این خاطر توصیه می‌شود تا پوست کاملا جمع شود.

در مقایسه با روش لیپوساکشن شکم، میزان صدمه‌ای که به ترابکولاهای پوستی وارد می‌شود، در روش پیکرتراشی شکم کمتر است.

گاهی در روش لیپوساکشن سنتی، به بی‌حسی موضعی و بیهوشی عمومی نیاز است، اما در روش لیپوماتیک، بی‌حسی موضعی مثل جراحی دندان یا برداشتن زگیل‌ تناسلی با لیزر کفایت می‌کند.

در روش لیپوساکشن، تورم ناشی از عمل و ترشحات، از عوارض این عمل است، اما در روش پیکرتراشی، ترشحات پس از ۳۶ ساعت برطرف می‌ شود.

ریسک عفونت درپیکرتراشی به نسبت لیپوساکشن بسیار کمتر است.کوفتگی پس از عمل در روش پیکرتراشی، خیلی کمتر از روش ساکشن است.

دوره نقاهت پیکرتراشی

دوره ی نقاهت عمل جراحی پیکر تراشی کوتاه بوده و در اکثر موارد بیمار بعد از عمل ترخیص می گردد. سوراخی که برای استخراج چربی ایجاد شده معمولا بعد از دو روز بته می شود و شخص یک هفته بعد از عمل جراحی می تواند به زندگی روزمره دامه دهد.

 

 

 

فرم ساعت شنی
فرم ساعت شنی یکی از جذاب ترین فرم های بدن می با...
آنچه باید درمورد ژنیکوماستی بد ...
به افزایش مقدار غده سینه در پسران یا آقایان میگ...
ماموپلاستی
ماموپلاستی به معنای بزرگ یا کوچک کردن سینه به ا...
فواید لیپوماتیک
لیپوماتیک یکی از روش های کم خطر برای خارج کردن ...
عمل اسلیو معده چیست ؟
مثلاً اگر معده به اندازه یک توپ فوتبال گنجایش د...